Pyszna pizza i burgery w Gdyni

Smakuje prawie każdemu, bo posiada pyszny smak, chrupkie ciasto i ciągnący się ser. Oczywiście mowa o pizzy. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu słabo znana i niepopularna w Polsce dziś stanowi jedno z najsmaczniejszych dań. Pizza jest to okrągły drożdżowy placek starannie wyrobiony i cienki. Posmarowany sosem pomidorowym. Na wierzchu pizza może posiadać różnorodne dodatki. Lecz nie może zabraknąć na niej sera, który po upieczeniu nadaje pizzy smaku i wspaniale się ciągnie za każdym kęsem.

Pizza cieszy się nieustanną popularnością i każda pizzeria w Gdyni przeżywa oblężenie, a zwłaszcza w miesiącach letnich. Nie bez znaczenia jest fakt, że Gdynia jest miastem nadmorskim, gdzie latem nie brak turystów i kuracjuszy. Pragnących wypocząć nad morzem, pooddychać morskim powietrzem przesyconym jodem, który ma drogocenny wpływ na drogi oddechowe. A także poleżeć na piaszczystych polskich plażach i zachwycać się rodzimym krajobrazem.

Turyści oprócz pizzy mogą zjeść w Trójmieście również pyszne burgery. Burger podobnie, jak pizza jest typowym daniem typu fast food. Pizza i burger w Gdyni smakuje wybornie, gdy można je konsumować patrząc na fale Bałtyku. Rozkoszować się jego smakiem i zapachem. Burger jest kotletem sporządzanym z mięsa wołowego. Mięso poddawane jest mieleniu, z czego potem formowane są płaskie, okrągłe placki, które w następnej kolejności są smażone lub pieczone na ruszcie. Tak upieczony lub usmażony kotlet wędruje prosto do przekrojonej bułki. Oczywiście potrzebne są jeszcze dodatki, jak sałata, pomidor, ogórek, majonez, ketchup. Pizza choć posiada inny skład niż burger, ale jest równie smaczna. Pizza jest potrawą kuchni włoskiej. Lecz znana jest na całym świecie. Burger również jest znany na świecie, lecz największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych.

Hamburger został wymyślony w 1904 roku przez amerykańskiego garncarza pochodzącego z Teksasu. Po raz pierwszy w swoim barze podczas wystaw garncarskich podał gościom kotleta na grzance z sałatą i musztardą.

Dodaj komentarz