Atrakcje kulinarne Gdyni

Gdynia to często odwiedzane miasto przed turystów. Obok Sopotu i Gdańska stanowi część Trójmiasta. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest tu wiele muzeów związanych z marynarką wojenną. Niektóre z nich usytuowane są na zacumowanych okrętach. W Gdyni jest piękna, kameralna plaża, która nie należy do największych, ale jest urokliwym miejscem. Można tu wypocząć o każdej porze roku. Najlepsze jedzenie w Gdyni oferują restauracje rozlokowane na terenie całego miasta. Aby zamówić obiad w Gdyni, wystarczy chociażby udać się na deptak wzdłuż linii brzegowej. Zadbane skwery i molo zachęcają do spacerów. Życie tętni tutaj do późnego wieczora.

Rozlokowanych jest tu wiele uroczych kawiarni, kafejek i restauracji, gdzie można zjeść na przykład pizzę lub knedle. Zwolennicy tradycyjnych obiadów również znajdą tu coś dobrego. Dodatkowo można posłuchać dobrej muzyki, potańczyć, albo po prostu wsłuchać się w szum morza. Zamówić obiad w Gdyni można bez problemu również w miejscach oddalonych od plaży. Gdynia to miasto nadmorskie – warto skorzystać z lokalnych smażalni ryb, które oferują świeżą, a nie mrożoną rybę. Podana z dobrymi surówkami, frytkami lub zwykłym pieczywem będzie stanowiła smaczną, a jednocześnie zdrową alternatywę dla popularnego schabowego. Jeżeli chcemy mieć gwarancję spożycia dobrego i niezbyt kosztownego posiłku, warto odwiedzić wcześniej strony internetowe i sprawdzić rankingi najbardziej polecanych miejsc. Czas, jaki trzeba poświęcić na sporządzenie posiłku warto przeznaczyć na zwiedzanie. Do najczęściej odwiedzanych miejsc należy wzgórze w centrum, zwane Kamienną Górą. Rozciąga się stąd wspaniała panorama na całe miasto.

Po dobrym obiedzie, aby spalić kalorie, można wspiąć się na szczyt schodami. Jeżeli dobry obiad, zjedzony w fajnym miejscu za bardzo nas rozleniwił – można skorzystać z darmowej kolejki, która zawiezie nas na samą górę. Piękne widoki wynagrodzą nam trud wędrówki. Stąd możemy rozplanować naszą dalszą wycieczkę np. do gdyńskiej mariny. Tutaj odbywa się szereg imprez kulturalnych i okolicznościowych. Gdy zgłodniejemy, możemy skorzystać z oferty rozstawionych w pobliżu straganów, bo po obiedzie przecież czas na deser.

Dodaj komentarz